Hvorfor industrielle trappesystemer er viktige: Sikkerhet, samsvar og tilgang
I industrianlegg er trapper ikke bare adkomstveier - de er sikkerhetskritisk-infrastruktur. OSHA rapporterer at fall fra trapper og stiger utgjør omtrent 20 % av alle dødsulykker på arbeidsplassen i industrielle omgivelser. Ikke--trappesystemer risikerer ikke bare bøter - de risikerer liv.
Industrielle kjøpere står overfor tre kjerneutfordringer når de anskaffer trappesystemer:
1. Samsvar med flere-standarder- Prosjekter spenner over OSHA (US), IBC (US Building), GB (Kina), AS (Australia) og EN (Europa) jurisdiksjoner. Hver standard spesifiserer forskjellige rekkverkshøyder, lastekapasiteter og stolpeavstand.
2. Korrosjon i hardt miljø- Marine saltspray, kjemisk eksponering og fuktighet akselererer strukturell nedbrytning. Standard beskyttende belegg kan svikte innen 3-5 år i kyst- eller kjemiske anleggsmiljøer.
3. Kompleks plasstilpasning- Industrielle områder tilbyr sjelden standard rektangulære områder. Trappesystemer må tilpasses mesaniner, utstyrsklaringer, eksisterende strukturelle forbindelser og uregelmessige vinkler.
GNEEs industrielle trappesystemer i stål takler alle tre utfordringene med en komplett, integrert løsning - fra T1–T6 anti-skli trappetrinn til C-kanals strukturelle vanger, og fra tetnings-sveisede rekkverk til 18 standardiserte kuleleddskonstruksjoner-.Hver komponent er konstruert for å fungere som et system, produsert i henhold til prosjekttegningene dine, og sertifisert i henhold til internasjonale sikkerhetsstandarder.

Komplette trappesystemkomponenter: Trinn, vanger, rekkverk og stolper
Et komplett industrielt trappesystem i stål består av fire integrerte komponentgrupper. Hver kan tilpasses i materiale, dimensjon og overflatebehandling i henhold til prosjekttegningene dine.
Trappetrinn (T1–T6): Seks typer for ethvert installasjonsbehov
| Type | Navn | Festemetode | Anti-skliløsning | Typisk applikasjon |
|---|---|---|---|---|
| T1 | Sveiset / Boltet Slett | Sveiset eller boltet, ingen nese | Ingen (bar overflate) | Tørre innendørsmiljøer, områder med lite-trafikk |
| T2 | Ruteplate nese | Sveiset + ruteplate forkant | Ruteplate stålmønster | Fabrikkplattformer, generelle industritrapper |
| T3 | Strip Nosing | Sveiset + anti-sklilist foran kant | Stål anti-sklilist | Industritrapper med middels-trafikk |
| T4 | FRP-nesetype A | Boltet + FRP forkant | FRP (Fiber Reinforced Polymer) stripe | Fuktige/korrosive miljøer, kjemiske anlegg |
| T5 | FRP-nesetype B | Sveiset + forsterket FRP-nese | FRP + anti-skli slipt overflate | Marine plattformer, høye-korrosjonssoner |
| T6 | Full FRP slitebane | Komplett FRP slitebanepanel | Integrert FRP anti-skli + korrosjonsbestandig | Ekstrem korrosjon (syre/alkali/saltspray) |
Utvalgsguide:For tørre innendørstrapper er T1 eller T2 tilstrekkelig. For utendørs eller våte miljøer anbefales T3–T5 med FRP-nese. For ekstreme korrosjonsforhold (kjemiske anlegg, offshoreplattformer) gir T6 full FRP-trinn maksimal levetid.
Stair Stringer Beams: C-Channel Structural Engineering
Trappestigesystemene våre bruker solid C-kanalstål for vangebjelker, fullstendig tilpasset for å matche de nøyaktige romlige og strukturelle kravene til prosjektet ditt. C-kanalprofiler gir et optimalt styrke-til-vektforhold for trappebruk.
| Parameter | Spesifikasjon | Standard |
|---|---|---|
| Stringer materiale | Q235B / Q345B C-kanalstål | GB/T 700, GB/T 1591 |
| Kanalstørrelsesområde | [100×48 mm – 400×104 mm], tilpasset per spenn | GB/T 707 |
| Maksimalt spenn | Opptil 6m uten mellomstøtte | Per strukturell beregning |
| Live Load Rating | Større enn eller lik 2,0 kN/m² (fotgjenger) / Større enn eller lik 5,0 kN/m² (tung industri) | OSHA 1910.24, GB 4053.3 |
| Nedbøyningsgrense | L/360 under belastning | AISC 360 |
| Forbindelse | Sveiset til gulvplate + boltet til avsatskonstruksjon | Prosjekt-spesifikk design |
Rekkverkssystemer: Tre konfigurasjonsalternativer
Forsegling-Sveiset stålrør
Kontinuerlig håndlist i stålrør med hel-penetrasjonssveis ved skjøter.Maksimal strukturell stivhet.
Flat Bar Rekkverk
Klassisk flatbardesign for økonomiske installasjoner.Egnet for standard industrielle applikasjoner.
Ball-leddet rekkverkssystem
Standardisert kuleleddssystem (Φ76mm & Φ66mm kuler, Φ48mm stolperør).Modulær, ingen-sveising på stedet.
Stangtyper: 18 standardiserte design
Vårt kuleleddsrekkverkssystem tilbyr 18 standardiserte stolpertyper, som dekker rette løp, hjørner, endestolper, veggreturer og spesielle konfigurasjoner. Hver type er konstruert for spesifikke lastveier og tilkoblingskrav:

| Kode | Strukturbeskrivelse | Typisk applikasjon |
|---|---|---|
| P | Enkel vertikal stolpe med topp skinnebue - enkel rett stolpe | Rettløpende rekkverksseksjoner |
| C | Hjørnestolpe - 90 graders svingforbindelse | Håndlist hjørneforbindelser |
| W | Dobbelt-rørstolpe - to rør kombinert | Høye-belastningssoner, tunge-applikasjoner |
| S | Enkelt stolpe med horisontal midt-skinne | Mellomavstivningsseksjoner |
| SC | Hjørnestolpe med horisontal midt-skinne | Hjørne + avstivningskombinasjon |
| SÅ | Forskjøvet enkeltrørsstolpe | Plass-begrensede områder |
| PA | Enkel stolpe med justerbar vinkelbase | Rampe/trapp skrå seksjoner |
| CA | Hjørnestolpe med justerbar vinkelbase | Skrå hjørneforbindelser |
| WA | Dobbel-rørstolpe med justerbar vinkel | Kraftige-skrå seksjoner |
| SAL | Enkelt justerbart stolpe, venstre-konfigurasjon | Venstre-sving trappeavsatsene |
| SAR | Enkelt justerbart innlegg, høyre-konfigurasjon | Høyre-snu trappeavsatsene |
| ER | Justerbar flerveis-post | Komplekse fler-vinkelkryss |
Note:
1. Pluss 6 ekstra spesialiserte typer for veggreturer, portstolper, flyttbare seksjoner og endeavslutninger
2.Ball-leddsystemspesifikasjoner:Kulestørrelser: Φ76mm (heavy-duty) og Φ66mm (standard). Stolperør: Φ48mm. Materiale: Q235B / Q345B. Ballartikulasjon: ±15 graders felttoleranse. Overflate: varmforsinket-i henhold til ISO 1461.
Sikkerhetsstandarder og samsvar: OSHA, IBC, GB & EN
Industrielle trappesystemer i stål må overholde flere internasjonale sikkerhetsstandarder avhengig av prosjektets plassering og jurisdiksjon. Systemene våre er konstruert for å møte alle viktige standarder, med samsvarsdokumentasjon som følger med hver bestilling.
| Standard | Region | Håndlist Høyde | Lastekrav | Postavstand |
|---|---|---|---|---|
| OSHA 1910.29 | USA (arbeidsplass) | 914,4 mm (36") | 200 N (50 lbf) lateral konsentrert | Mindre enn eller lik 1,5m |
| IBC 1014 | USA (bygning) | 914,4–1200 mm (36"–48") | 1,12 kN/m jevn belastning | Mindre enn eller lik 1,5m |
| GB 4053.3 | Kina | 1050 mm minimum | Større enn eller lik 1,5 kN/m linjelast | Mindre enn eller lik 1,0m |
| AS 1657 | Australia | 900–1100 mm | 600 N konsentrert | Mindre enn eller lik 1,5m |
| EN 13374 | Europa | Større enn eller lik 1000 mm | Klasse A/B/C etter søknad | Mindre enn eller lik 1,5m |
Samsvarsdokumentasjon følger med hver forsendelse:
Mill Test Certificate (MTC) i henhold til EN 10204 3.1 - som bekrefter kjemisk sammensetning og mekaniske egenskaper.
Galvaniseringssertifikat i henhold til ISO 1461 - verifisering av sinkbeleggtykkelse.
Beleggtykkelsesrapport - målt i henhold til ASTM A123 / B117.
Samsvarserklæring - signert erklæring om samsvar med spesifiserte standarder (OSHA / IBC / GB / AS / EN).
Installasjonstegninger og monteringsveiledning - detaljerte CAD-tegninger på engelsk.
CE-sertifikat - tilgjengelig for EU-bundne bestillinger.

Anti-skli- og korrosjonsbestandighet: Bygget for tøffe miljøer
Skli-teknologier
Skliulykker på industritrapper er en ledende årsak til arbeidsskader. Trappetrinnene våre har flere anti-skliteknologier avhengig av T1–T6-typen som er valgt:
Checker plate (T2):Hevet diamantmønster gir mekanisk grep i tørre og lett våte forhold.
Stålbåndsnese (T3):Sveiset anti-sklilist ved slitebanens forkant for trapper med middels-trafikk.
FRP-nese (T4–T5):Fiberforsterket polymer med innebygd kornoverflate - opprettholder anti-skliytelsen selv når den er våt, oljeaktig eller isete.
Full FRP slitebane (T6):Komplett FRP-panel med integrert kornoverflate for ekstreme miljøer hvor stål korroderer raskt.
System-Korrosjonsbeskyttelsesstrategi på nivå
For detaljerte material- og overflatebehandlingsspesifikasjoner, se siden vår tilpassbare trapperekkverk i karbonstål. Her tar vi for oss korrosjonsstrategien på system-nivå:
| Miljø | Anbefalt materiale | Overflatebehandling | Forventet levetid |
|---|---|---|---|
| Tørk innendørs | Q235B | Pulverlakk (RAL) | 15+ år |
| Utendørs generelt | Q235B / Q345B | Varm-galvanisering | 25–50+ år |
| Marine / kystnære | Q345B / SUS316 | Dual: galvanisert + pulverlakk | 30+ år |
| Kjemisk / industrielt | Q345B | Dobbelt: galvanisert + epoksy | 20+ år |
| Ekstrem korrosjon | SUS316 / Full FRP (T6) | Beising + passivering / FRP integral | 25+ år |

Tilpasset konstruksjon for komplekse industrirom
Over 80 % av industrielle trappeprosjekter krever en viss grad av tilpasning. Vårt ingeniørteam jobber direkte fra dine prosjekttegninger eller nettstedsbilder for å produsere CAD-design innen 3–5 virkedager.

Trinn 1: Send krav
Del tegninger, nettstedsbilder, dimensjoner og materialpreferanser via e-post eller WhatsApp.
Trinn 2: Teknisk design
Våre ingeniører lager detaljerte CAD-design og lastberegninger. Motta et omfattende tilbud innen 3–5 virkedager.
Trinn 3: Produksjon og kvalitetskontroll
Ledetid 15–30 dager. Full QA/QC: MTC, måling av beleggtykkelse, dimensjonsbekreftelse, inspeksjon før-forsendelse.
Støttede konfigurasjoner:Rette, L-formede, U-formede, spiralformede og spesielle-trappesystemer. Send tegninger eller nettstedsbilder - våre ingeniører produserer CAD-design innen 3–5 virkedager. Dimensjoner, materialkvalitet og finish skreddersydd til dine prosjektspesifikasjoner.
Industrielle applikasjoner: Hvor våre trappesystemer Excel
Ulike industrielle miljøer krever forskjellige systemkonfigurasjoner. Nedenfor er en utvalgsmatrise som hjelper deg med å identifisere den optimale kombinasjonen av slitebane, rekkverk og behandling for din spesifikke arbeidstilstand.
| Arbeidstilstand | Type slitebane | Handrail Config | Overflatebehandling | Anbefalt Stanchion |
|---|---|---|---|---|
| Tørr innendørs fabrikk | T1 / T2 | Flat bar | Pulverlakk | P/S type |
| Utendørs industriell plattform | T2 / T3 | Forsegle-sveiset rør | Varm-galvanisering | P/C type |
| Marine / havn | T5 / T6 | Kule-ledd (SUS316) | Dual: galv + pulver | SC / SO type |
| Kjemisk anlegg | T4 / T5 | Kule-ledd (SUS316) | Galv + epoksy | W/S type |
| Gruvedrift / tung belastning | T2 / T3 | Forsegle-sveiset rør | Kraftig galvanisering | W / SC type |
| Kraftverks catwalk | T3 / T4 | Kule-ledd (Q345B) | Galvanisering | P / CA type |
Er du usikker på hvilken kombinasjon som er riktig for ditt prosjekt?Send oss din prosjektmiljøbeskrivelse, og våre ingeniører vil anbefale den optimale konfigurasjonen innen 24 timer.

Produksjonskvalitet, sertifiseringer og levering
Kvalitetskontrollsystemet vårt er sertifisert i henhold til ISO 9001:2015 og dekker alle trinn fra innkjøp av råvarer til siste inspeksjon før-forsendelse. Vi ønsker kunde-utnevnte tredjeparts-inspeksjonsbyråer (BV, SGS, TÜV, Intertek) velkommen på alle produksjonsstadier.
| Punkt | Detalj |
|---|---|
| Emballasje | Stålkasse med 4-lags beskyttelse (VCI-film, skum, kantbeskyttere, fuktsperre). Skadefrekvens<0.5%. Free replacement for any transit-damaged items. |
| Ledetid for produksjon | 15–30 dager standard; 10–15 dager fremskyndet for hasteprosjekter. |
| Leveringsbetingelser | FOB Tianjin eller CIF. Installasjonstegninger følger med hver forsendelse. |

Vanlige spørsmål:
Hvilke sikkerhetsstandarder gjelder for industrielle trappesystemer i stål?
Industrielle trappesystemer i stål må være i samsvar med OSHA 1910.29 (amerikansk arbeidsplasssikkerhet), IBC 1014/1015 (amerikansk byggekode), GB 4053.3 (Kina), AS 1657 (Australia) og EN 13374 (Europa). Nøkkelkrav inkluderer rekkverkshøyde på 914–1200 mm, sidelastkapasitet større enn eller lik 200 N, og stolpeavstand mindre enn eller lik 1,5m.
Hva er kravet til bæreevne for industrielle rekkverk?
OSHA 1910.29 krever rekkverk for å tåle en konsentrert sidebelastning på 200 N (50 lbf). IBC 1014 krever 1,12 kN/m jevn belastning. GB 4053.3 spesifiserer Større enn eller lik 1,5 kN/m. Kuleleddsstøttesystemer med Φ48 mm stolper med 1,0–1,5 m avstand oppfyller vanligvis alle tre standardene.
Krever montering av håndløpere til industrielle trapper sveising?
Nei. Kuleleddsstøttesystemer har ±15 graders artikulasjon og boltforbindelser, noe som eliminerer-sveising på stedet. Installasjonen er 60 % raskere enn sveisede systemer. Detaljerte installasjonstegninger følger med hver forsendelse. Sveisede forbindelser er tilgjengelig som tilvalg for permanente installasjoner.
Hvilken overflatebehandling er best for marine ståltrapper?
For marine og kystnære miljøer gir dobbel behandling (varm-dip galvanisering i henhold til ASTM A123 + pulverlakk eller epoksy) maksimal korrosjonsbestandighet. Galvanisering alene gir 25+ års beskyttelse; pulverlakkering forlenger estetisk og funksjonell levetid ytterligere. Saltspraytest bør oppnå mer enn eller lik 1500 timer per ASTM B117.




